Windows OS paigaldamine/seadistus.

Paigaldame kõiki Windows Operatsioonisüsteeme mida Teil on õigus kasutada (omate litsentsi). Litsentsi saab osta ka meie käest kuid võite selle osta ka mujalt, kui Teil  arvutil või andmekandjal litsensikleepsu veel pole.

Litsensikleepus näidis.

(Lauaarvutil küljel, installmeedia ümbrisel. Sülearvutil: põhja all, aku all vms .)

win-licenseWindows edukalt aktiveeritud.

win7-orik

Miks Windows paigaldus nii kaua aega võtab ?

Inimesi on mitmesuguseid mõnele on 2 tundi ootamist pikk aeg teisele pole 10 tundi ootamist ka mingi aeg.

Enamasti võtab palja Windowsi peale installeerimine aega vähemalt 1 tund, väga suurel määral oleneb kõik arvuti kiirusest, ehk mida vanem on arvuti seda kauem temaga aega läheb.

 

Arvutikasutaja soovib, et kõik tema Dokumendi kaustad alles jääksid

Aega kulub andmete kopeerimiseks sõltuvalt kõvakettal olevate andmete mahust.

  • Ajakulu: 30-60+ minutit.

 

Riistvara installeerimine.

Siinkohal tuleb ära märkida, et paljudel juhtudel arvuti riistvara peale Operatsioonisüsteemi ümber instaleerimist ei toimi, selleks tuleb leida ja paigaldada riistvara draiverid ehk ajurid, peale mida suudab lisatav riistvara Operatsioonisüsteemiga suhelda.

Riistvaradeks mis vajavad instaleerimist on põhimõtteliselt absoluutselt kõik mis arvutis on emaplaadist eraldi kui ka emaplaadile intergeeritud vajavad installeerimist.

Installeerimist vajavateks riistvaradeks on alati helikaart, videokaart, võrgukaart, traadita interneti võrgukaart, mobiilse andmeside kaart, Bluetooth e. sinihamba võrgukaart, ID-kaart, mälukaardilugejad, hiired, klaviatuurid, USB mälupulgad, USB kõvakettad, printerid jne jne.

  • Ajakulu: 30-60 minutit. 10+ aastat vana arvutiga rohkemgi e. üle tunni.

 

Vigane riistvara või tarkvara.

Samuti alati ei ole kohe teada, miks probleem esines, sellepärast teostame enne operatsioonisüsteemi uuendust, ka riistvara diagnostikat, sest kindlasti ei meeldiks Teile järgmisel päeval taas arvutiga tagasi tulla, kuid tuleb ka vahel nii ette, sest masstootmises olevale tehnikale ei saa kunagi kindel olla.

  • Ainuüksi kõvaketta täielikkontroll võtab aega olenevalt selle suurusest ligi 1tund.

 

Miks alati pole kõiki vajalikke tarkvarasid peale pandud ?

Peale operatsioonisüsteemi installeerimist pole põhimõtteliselt suurel määral mitte ühtki rakendustarkvara arvutis, lihtsal põhimõttel, et neid pole Windows instaleerimismeedial, operatsioonisüsteemi tootja Microsoft neid sinna ei pane, sest neil pole seda õigust.

Tavaliselt installeerime peale operatsioonisüsteemi paigaldamist erinevaid vabavaralisi ja avatud lähtekoodiga programme, mida ühel arvutikasutajal põhiliselt vaja läheb, muud spetsiifilist tarkvara mille kohta Teil õigus puudub kasutada (puudub litsents) me ei paigalda.

Ülejäänud Teile vajalikke kuid mitte kokkulepitud tarkvara paigaldust ei teosta.

  • Ajakulu: 30+minutit.

 

 Paigaldame Windows Operatsioonisüsteemi uuendused või mitte ?

Windows uuendused on vajalikud mis sisaldavad endast turvauuendusi jms. parandusi, et Operatsioonisüsteem oleks viirustekindlam jne.

Ja see protsess on üks kõige aeganõudvamaid protsesse, siinkohal võite need ka ise paigalda, aga kindlasti oleksite õnnelikum kui see protsess on juba läbitud ja saaksite keskenduda arvutikasutamisele selle asemel, et tegeleda nädalapäeavde vältel, uimerdava pidevalt restarte nõudva arvutiga.

Selleks et, enamused Operatsioonisüsteemi uuendused peale saada, peab arvutiga tegelema vähemalt pool tööpäeva. aegajalt restartima ehk so. olenevalt operatsioonisüsteemist Ajakulu: 4-6+ tundi (Windows 7 puhul).

Uuenduste osa 1

win-uuendused

Uuenduste osa 2

win7-update2

Uuendused osa 3

win7update3Uuendused osa 4

IMG_20150312_000745

Windows 7 SP1 Home oli 12.03.2015 – 320 uuendust.

win7-uuendused-lopp

Lõppkokkuvõtteks ei tohiks tekkida küsimustki, et miks teenus on aeganõudev ja kallis – aeganõudev on kindlasti aga siiski odav, sest on maksustatud vaid tükihinnaga, tunnihinnaga maksustatuna, maksaksite aga siiski palju rohkem.

Enamasti läheb nii, et hommikul toote siis õhtuks saate arvuti tagasi.

Views: 247