Android nutiseadme soovitus

Keskmine nutitelefon või tahvel Android operatsioonisüsteemiga. (Alla nende näitajate eriti ei soovita) Hinnaklass 250-400+€.

Protsessor: 8 tuumane. (Octa core) või parem.

Operatiivmälu: 4GB või rohkem.

Sisemälu: 32GB või isegi 64GB, nõudlikule kasutajale 128GB. (16GB sobib väga tagasihoidlikule kasutajale)

Andmeside: Wifi (ainult Wifiga oleks liiga lahja) 4G kindlasti, ainult 3G on ajalugu.

NFC liides: (Viipemaksete: Swedbank, mTasku jt. ja kliendikaartide: Rimi, Partner jt. korral väga vajalik)

Sõrmejäljelugeja: Erinevatesse äppidesse sisenemiseks kui ka telefoni avamiseks väga mugav.

Sinihammas:  4 või 5 versioon.

SIM kaart: 2 SIM kaardi kasutuse võimalus ilma mälukaardi jagamiseta teise SIM kaardi pesa arvelt.

Mälukaart: Mälukaardi pesa olemasolu. 32GB või veel parem 64GB. (Väga aktiivsele pildistajale-videode tegijale 128GB.

Operatsioonisüsteemi versioon: Android 8.1 või veel parem 9.0 (Viimane hetkel on 9.0) (Sageli on alla v. 7.0 on ajalugu kuna on probleeme toimivate APP-de saadavusega) Sageli on kirjas, et Äpp peaks toimima Android 4.4 või uuemaga kuid see ei pea alati paika, näitab praktika.

Kaamera: 12-13Mpx või 24Mpix. (tagumine) 5Mpix või 12-13 Mpix (esimene), vähemalt HD filmimise võimalus, eriti nõudlikule 4K filmimise võimalus.

Tootjad: Julgeks kindlalt soovitada Samsung. alates 250€ (tasub enne ostmist proovida erinevaid) Sama hinnaklassi Huaweid, LG-d jms tundmatud firmad jäävad näitajate ja kvaliteedi poolest alla. Päris arvestatav tegija on Xiaomi.

Muud näitajad: Ekraani suurus: maitse asi. (Optimaalne: Mobiil 5 tolli, tahvelarvuti optimaalne 7-8 tolli või vajadusel korral isegi 10 tolli)

Aku mahtuvus: 4000mAh kandis on üsna murevaba, et akupanka pole vajagi.

Vee ja tolmukindlus: Kui töötingimused nõuavad selliseid paiku sageli siis oleks üsna soovitatav ka vastava kindlusega telefoni kasutada.

Tugevdatud ekraan: Kellel ei oleks telefon käest maha kukkunud just erkaaniga vastu maad, kõige tugevama kindlusega ekraanid on hetkel Gorilla Glass 5. Nimekiri seadmetest, kus on tugevdatud ekraanid kasutuses https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_Gorilla_Glass

Muudetud: 20.02.2019

Views: 6